П`ятниця, 03.05.2024, 18:20
Вітаю Вас Гість | RSS

Тячівська незалежна районна соціально-політична газета: on-line версія

Держава - понад партії! Нація - понад класи!
Перш ніж говорити, яка Україна тобі потрібна, подумай, який ти потрібен Україні!

Головна » 2011 » Травень » 15 » Чи потрібна друга державна мова в Україні?
16:55
Чи потрібна друга державна мова в Україні?

Українська моваУкраїнська мова є наймилозвучнішою мовою. І для нас вона є рідною, колисковою. Це мова наших прадідів, наших предків, які століттями відстоювали і оберігали її всю красу, щоб тепер, в сучасному житті, ми могли вільно розмовляти своєю рідною, колисковою, українською мовою. Ми повинні пишатися нею!

Особисто для мене, українська мова є дуже цінним скарбом. Адже з першої хвилини життя вона окутала мене своїми милозвучними словами. Перші колискові пісні, перші сказані мною слова, перші шкільні твори, перший написаний мною вірш – це все на коханій українській мові.

Сьогодні ж перед нами постає дуже важливе питання про те, чи потрібна Україні друга державна мова.

На мою думку, друга державна мова Україні не потрібна. Адже з самих перших років її існування тут лунала саме українська мова. І вона є нашою рідною.

У роки війни, або у просто важкі хвилини, у серці кожного українця була рідна мова. Це мова, яка дарувала надію, мова, яка навіювала думки про краще життя, думки про те, що колись на теренах України буде вільно лунати батьківська державна мова. І ми повинні радіти, що це трапилося, що ми можемо вільно спілкуватися рідною мовою, писати нею…

Століттями наші предки відстоювали свою мову, берегли її, як найцінніший скарб, передавали з покоління в покоління, навіть віддаючи за неї життя. І сьогодні, в роки незалежної України, ми повинні гордитися своєю рідною мовою, оповитою багатим минулим.

Прикладом з історії слугує творчість «шістдесятників», які були могутньою когортою представників культури України. Представниками були І. Драч, Л. Костенко, Д. Павличко, В. Симоненко Г.Тютюнник та інші талановиті митці. Саме тоді, у часи хрущовської «відлиги», коли українська мову та культуру впродовж років.

Тому на сьогодні одним із найактуальніших питань є актуальність захисту і пропагування в Україні української мови. І на превеликий жаль, в наш час, в час коли Україна є самостійною і соборною державою, перед нами постає це питання. Російська мова як друга державна мова! Виходить українська мова є не досить багатою для того, щоб ми могли спілкуватись чи вільно виражати свої думки? Чи може тому ,що українськомовні будуть пригноблювати «великий і могучий»? Невже російську мову спотворили роки комуністичної волі? Адже якщо глянути правді

вічі, ми мусимо визнати , що нашу рідну мову все таки досить спотворили! Досить прислухатись до розмов людей у нашому рідному місті,або до розмов наших дітей, однолітків. З десяти слів - три або чотири обов’язково будуть російського походження! Можна сказати ,що це діалект, але це не так.

Діалект чути в областях, які навіть за комуністичного режиму не були покірними рабами,а шанували свою рідну мову і свої традиції. Київ,Волинь, Луцьк, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Черкаси, Закарпаття – в цих областях особливо відчувається, яка мова спотворена і яка, незважаючи на те ,що офіційно не є державною досить таки мелодійна.

Кому і хто в нашій державі не дає розмовляти на своїй рідній мові? Невже румунам боронять спілкуватись на румунській мові, або ж угорцям, словакам або циганам? На превеликий жаль, все це видумки політиків, які відвертають увагу людей від проблем сьогодення. Адже, якщо людей пересварити, ними легше керувати.

В державі повинні шанувати і любити свою мову, шанувати і любити своїх героїв,які на превеликий жаль, в державі «Україна» не мають жодних прав. Хоча, які там права, хоч простої людської поваги з боку держави було б досить. Важко дивитись, як під час урочистостей дня перемоги, вояки УПА, які відстоювали незалежність України стоять осторонь, так би мовити на узбіччі,нікому не потрібні і не шановані. Ганьба! Ганьба такій нації яка не шанує своє!Нема майбутнього в такої держави!

Володимир Великий,Данило Галицький, Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко,Іван Франко,Леся Українка, Степан Бандера, В’ячеслав Чорновіл – цікаво, чи могли б вони подумати,що їхні нащадки будуть торкатись такої теми?

Ми повинні поважати свою рідну українську мову, цінувати та любити.

Ми українці, наша мова – українська і саме від нас залежить майбутнє нашої держави.

Ми не повинні брати приклад з інших держав, наприклад, з Швейцарії, в якої цілих три державні мови. Ми – один народ, одна нація. Ми маємо спільне минуле, спільну історію, традицію, а, отже, повинні спілкуватися однією мовою.

Дописувач, Вікторія


Категорія: Культура | Переглядів: 29530 | Додав: admin | Теги: українська мова, солов’їна мова | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 5
5 ElenaCop  
0
Really individual friendly website. Huge information offered on couple of click throughs. Check out too my own site

https://wiki.klglover.com/index.php/User:EldenBackhaus6 дерматолози софия

dd=+

4 DanteWep  
0
Как оформить зарубежную карту

1. Выберите банк. Первым шагом является выбор банка, который предлагает зарубежные карты. Вы можете сравнить различные банки по комиссии, сборам, валютам и другим условиям.

2. Подайте заявку на карту. Обычно для подачи заявки на зарубежную карту необходимо предоставить следующую информацию:

Имя и фамилия
Адрес
Номер телефона
Адрес электронной почты
Копия паспорта
Копия счета за коммунальные услуги или выписка из банка

3. Дождитесь одобрения заявки. Банк рассмотрит вашу заявку и примет решение об одобрении или отказе в выдаче карты. Обычно процесс рассмотрения заявки занимает несколько дней.

4. Получите карту. После одобрения заявки банк выпустит карту и отправит ее вам по почте.

5. Активируйте карту. После получения карты вам необходимо активировать ее. Это можно сделать, позвонив в банк или посетив отделение банка.

6. Начните пользоваться картой. После активации карты вы можете начать пользоваться ей для оплаты товаров и услуг, снятия наличных и осуществления онлайн-платежей.

Советы по оформлению зарубежной карты:

- Перед подачей заявки на карту сравните различные банки по комиссии, сборам, валютам и другим условиям.
- Убедитесь, что вы предоставляете банку достоверную информацию.
- Будьте готовы предоставить банку дополнительные документы, если это необходимо.
- Ознакомьтесь с условиями использования карты перед ее активацией.
- Не забывайте своевременно вносить платежи по карте, чтобы избежать штрафов и комиссий.

Оформление зарубежной карты может быть полезным и практичным методом покупать, получать наличные и проводить онлайн-платежи в других странах. Но перед получением зарубежной карты следует внимательно проанализировать все положения и комиссии, связанные с ее использованием.

https://mozillabd.science/wiki/%D0%9E%D1%82%D0%BA%D1%80%D1%8B%D0%B2%D0%B0%D0%B5%D0%BC_%D0%A1%D1%87%D0%B5%D1%82_%D0%97%D0%B0_%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%B9_-_%D0%9F%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%98%D0%BD%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%9E%D1%82_%D0%AD%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%B2 уведомление об открытии счета в иностранном банке физическим лицом образец заполнения

=bank=ww

3 SlantSnaks  
0
здравствуйте!

2 mazepa  
0
Аргументи українських націонал-патріотів, які борються не за українську мову та її розвиток, а натомість, щоб інша частина громадян не могла говорити і вчитися на своїй рідній мові! Це порушення прав людини в Україні! Класична фраза націонал-патріота «У Україні я б волів, щоб усі розмовляли українською, своєю рідною. А то ми взагалі забудемо хто ми на цій землі». Я сплачую податки в Україні як і ви, а рідна мова в мене інша і я на відміну від вас не «волію щоби ви відмовлялись від своєї рідної»!

1 mazepa  
0
Мнение профессора Гарвардского университета США этнического украинца Романа Шпорлюка: «Миллионы людей, которые считают родным русский язык, 1 декабря 1991 г. проголосовали за независимость. Исходя из этого граждане, для которых украинский язык - родной, имеют перед ними определенные политические и моральные обязательства.
Если мы не будем с этим считаться, если будем делить население на «основное» и «национальные меньшинства», то очень скоро столкнемся с перспективой территориального и этнического распада Украины... Таким образом, строя государство, необходимо принимать во внимание тот факт, что народ Украины, по сути, двуязычен... Легчайший способ уничтожить Украину - это начать украинизировать неукраинцев. Наибольшую опасность для независимой Украины представляют языковые фанатики».

Ім`я *:
Email *:
Код *:

Меню сайту

Пошук

Календар

«  Травень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Наше опитування

Як Ви ставитеся до теперішньої влади?
Всього відповідей: 104

Статистика

Каталог «ua24.biz»


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Теги сайту

Реклама